طراحی موشن

اصول ساخت موشن گرافیک

در این بحث می خواهیم در رابطه با اصول ساخت موشن گرافیک حرفه ای و تاثیر گذار صحبت کنیم.پس اگر دوست دارید یک اثر دیدنی بسازید با ما همراه باشید.

 

موشن گرافیک

اصول طراحی

 

گام اول : همانطور که در مباحث قبلی ذکر شد طراحی موشن گرافیک صرفا گذاشتن چند تصویر کنار هم و دادن افکت و موسیقی پس زمینه نیست.برای شناخت هر مطلبی نیاز به مطالعه و تحقیقات است ،همچنین برای شناساندن مطلب به دیگران در هر قالبی نیاز به تحقیق و مطالعه دو چندان است.پس اولین اصل از اصول ساخت  موشن گرافیک  حرفه ای ، تحقیق به اندازه ی کافی در مورد مضمون کار می باشد.

 

گام دوم : پایه ریزی سخن و یا دیالوگ های کاراکتر های موشن می باشد.این نکته بسیار مهم است چرا که چارچوب کلی کار را به شما می دهد.

 

گام سوم: ایده پردازی برای طراحی سناریو می باشد.طوری که شما بدانید وقتی اطلاعات و دیالوگ ها رو در چه قالبی باید نمایش بدید.این یعنی نحوه ی صحنه آرایی ، طراحی حرکات اشیا و کاراکترها و … دقت داشته باشید در طراحی حرکات هر وقفه ای که انجام می شود از یک یا دو ثانیه بیشتر نشود چرا که برای بیننده خسته کننده خواهد بود.

شما فیلم سینمایی نمی سازید که بخواهید تمامی حرکات و صحنه ها را طبیعی جلوه دهید چرا که اتفاقا بکار گیری کمی خلاقیت و تخیل (به صورت فانتزی) باعث زیبا در آمدن هر چه بیشتر کار می شود.

 

همچنین بخوانید:  با انواع مختلف بازاریابی آشنا شوید

گام چهارم : انتخاب صدای گوینده(در صورت نیاز) و انتخاب موزیک پس زمینه و صدای حرکات اشیا و اجسام و سایر موارد یکی از مهم ترین نکات در تولید یک کار جذاب می باشد.چرا که بار روانی داشته و اگر مطابق میل شنونده و مناسب با صحنه ها انتخاب شود می تواند مفاهیم کار شما را راحت تر انتقال دهد.

 

گام پنجم : در نهایت باز بینی تمام صحنه ها و در صورت تایید ، گرفتن خروجی از کار گام نهایی خواهد بود.

 

شرکت عصر انتقال داده رایتک پیشگام در طراحی موشن گرافیک حرفه ای

190

شاید این مطلب را دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *