نقش موشن گرافیک در کسب و کار

نقش موشن گرافیک در کسب و کار

در این مقاله  درباره ی مفهوم موشن گرافیک و سهم آن در بازاریابی ، بحث خواهد شد.

 

نقش موشن گرافیک در کسب و کار

 

مفهوم 

موشن گرافیک به مفهوم ساخت تصاویر متحرک می باشد شاید به ذهنتان این مسئله خطور کند آیا هر چیزی که دارای چارچوب حرکتی ست را می توان در قالب موشن گرافیک معرفی کرد؟

جواب خیر می باشد! چون ممکن است آنچه که مورد نظر شماست یک متن و یا حتی تصویر بدون صدا گذاری باشد. آن چیزی که به عنوان موشن گرافیک شناخته شده حرکت اشیا و اجسام برای رساندن مفهوم خاص با صدا گذاری می باشد. در غیر این صورت حرکت حروف یا اطلاعات را اینفو گرافیک و حرکت تصویر صامت رو گیف اسم گذاری کرده اند.

 

هنر یا تکنیک؟

عموم کسانی که با این مقوله سر و کار دارند می دانند ساخت یک موشن گرافیک خوب نیاز به هنرمندی در طراحی کاراکترها ، اشیا و حرکات آن ها و انتخاب موسیقی پس زمینه خوب و صدای جذاب می باشد. اما عده ای هستند که ساخت موشن را صرفا تکنیک تصور می کنند که باید گفت کسانی که هنر دارند تکنیک ها و امکانات رو طراحی کرده اند و دیگران استفاده می کنند. پس موشن گرافیک در مرحله ی اول هنر است و سپس با تکنیک ها جذاب تر می شود.

 

همچنین بخوانید:  اصول طراحی لوگو

بازاریابی و تجارت 

 

نقش موشن گرافیک در کسب و کار

 

موشن گرافیک را می توان مانند یک بازی برد برد در  زمینه ی تجارت دانست.چرا که با طراحی و ساخت آن هم شخصی که سفارش می گیرد سود می کند و هم به این دلیل که عموم مردم دوست دارند مطالب ارائه شده را همراه با سرگرمی دریافت کنند ، سفارش دهنده موشن گرافیک با ارائه ی یک تبلیغ جذاب برای مخاطب ، زمینه ی جذب مشتری را فراهم می کند. با این طریق هم زمینه ی کار آفرینی فراهم می شودو هم زمینه ی رونق اقتصادی فراهم می گردد.

 

تاثیر در سئو سایت

اگر علاقه مند باشید سایت شما از سئو و رتبه ی خوبی برخوردار شود حتما باید زمان زیادی را صرف کنید و مطالب مفید و خاص منتشر کنید که برای این امر استفاده از محتوای چند رسانه ای یا مولتی مدیا حتما ضروریست!

وقتی در سایت شما از عکس و فیلم استفاده می شود مطمئنا از سئوی بهتری برخوردار خواهید بود،با اضافه کردن موشن گرافیک مرتبط در سایت خود باعث می شوید سایت از بازدید بالایی برخوردار شود و رتبه ی گوگل بهتری کسب کند.

 

جمع بندی

در نهایت با جمع بندی مباحث بالا می توان نتیجه گرفت موشن گرافیک خود به تنهایی یک دانش و صنعت محسوب شده و اگر در مسیر درست پیش برده شود موجبات توسعه ی اقتصادی ، علمی ، فرهنگی و هنری جامعه را فراهم می کند چرا که می توان تمامی مباحث مورد نیاز را در قالب تصاویر متحرک و صدای جذاب به صورت مفهومی ارائه کرد.

 

همچنین بخوانید:  موسیقی پس زمینه

شرکت عصر انتقال داده رایتک فعال در زمینه ی طراحی موشن گرافیک مفتخر است که می تواند نیاز شما برای یک تبلیغات ساده و دلنشین را تامین کند.

 

 

161

شاید این مطلب را دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *